Oferta

Implanty

Implanty

Implanty to inaczej wszczepy, które zastępują korzeń zęba.
Na nich umieszcza się koronę protetyczną lub most w przypadku rozległych braków zębowych. W celu dopasowania odpowiedniego rozwiązania do sytuacji klinicznej, pracujemy dwoma systemami implantologicznymi: Direct oraz Biomet 3i.

Protetyka

Protetyka

Protetyka to dziedzina stomatologii, która zajmuje się nie tylko odbudową brakujących części zębów i ich braków, ale również niewielką korektą wad zgryzu. W ramach protetyki wykonujemy:
- korony i mosty pełnoceramiczne, które dzięki przezierności zbliżonej do naturalnych tkanek zęba posiadają największe walory estetyczne
- licówki ceramiczne inlay, onlay i kompozytowe
- korony i mosty porcelanowe na strukturze metalowej
- wkłady koronowo - korzeniowe z włókien szklanych i metali
- protezy szkieletowe na klamrach i zatrzaskach
- protezy elastyczne i akrylanowe

Ortodoncja

Ortodoncja

W naszej Klinice preferujemy nowoczesne, wielofazowe sposoby leczenia wad zgryzu i zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych. Dla każdego pacjenta przygotowuje sie indywidualne rozwiązania terapeutyczne w zależności od wieku, zaawansowania wady zgryzu, parafunkcji, kondycji stawów skroniowo-żuchwowych i odczucia estetycznego pacjenta. Leczenie ortodontyczne polega na prawidłowym ustawieniu zębów w łuku i uzyskaniu właściwych kontaktów pomiędzy górnymi i dolnymi zębami. W ostatnich latach ortodoncja rozwija się bardzo szybko i możliwe jest leczenie coraz bardziej skomplikowanych nieprawidłowości.
Leczenie ortodontyczne może być prowadzone zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Jedynym warunkiem rozpoczęcia leczenia jest zdrowie jamy ustnej - zębów i dziąseł. Stan zdrowia jamy ustnej określa ortodonta. Dzieci z uzębieniem mlecznym zazwyczaj nie wymagają leczenia ortodontycznego, choć istnieją pewne wady zgryzu wymagające interwencji już w tym okresie. Podczas całego leczenia ortodontycznego obowiązuje wzmożona higiena jamy ustnej.

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna

W zakresie stomatologii chirurgicznej wykonujemy:
- usuwanie zębów
- usuwanie zębów mądrości i odsłanianie zębów zatrzymanych
- implanty
- zabiegi resekcji korzeni zębów
- zabiegi sterowanej regeneracji kości

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Piękny uśmiech osiągamy stosując:
- wybielanie
- licówki
- korony pełnoceramiczne

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

W zakresie stomatologii zachowawczej proponujemy Państwu wypełnienia kompozytowe z materiałów renomowanych firm. Materiały te cechuje nie tylko największa estetyka, ale również trwałość. Różnorodność barw materiałów kompozytowych pozwala na idealne dopasowanie uzupełnienia do naturalnego koloru zęba. W naszej klinice wykorzystujemy materiały uwalniające fluor, który zapobiega próchnicy wtórnej i wzmacnia strukturę zęba.

Laseroterapia

Laseroterapia

Laser diodowy :
Terapeutyczny laser diodowy jest rezultatem rozwoju terapii laserowej. Odzwierciedla najnowsze osiągnięcia nauki co do skutecznego działania fotobioaktywacyjnego. Dzięki niemu możliwe jest skrócenie czasu gojenia z kilku tygodni do kilku dni. Wykorzystuje najnowocześniejszą technologię mikroprocesorową, dzięki której czas ekspozycji obliczany jest automatycznie na podstawie ustawionej mocy wyjściowej oraz dawki energii. Działanie lasera:
- zmniejsza ból
- redukuje obrzęki
- przeciwdziała zakażeniom
- przyspiesza regenerację tkanek
- usprawnia funkcje biologiczne
- redukuje nadwrażliwość szyjek zębów

Periodontologia

Periodontologia

W zakres periodontologii wchodzi:
- usuwanie złogów nazębnych skalerem oraz piaskarką
- zabiegi regeneracji tkanek przyzębia
- leczenie paradontozy

Paradontoza to choroba, którą można leczyć. Jej początkowe stadium może zostać opanowane metodami zachowawczymi. Bardziej zaawansowane przypadki wymagają interwencji chirurgicznej i sterowanej regeneracji kości.